We współczesnych kuchniach wyznacznikiem funkcjonalności są szuflady.

    Na przestrzeni ostatnich lat szuflady wręcz zawojowały zabudowę mebli kuchennych wypierając tradycyjne szafki i przejmując ich funkcje. 

 

Nowoczesne szuflady to specjalistki od trudnych wyzwań, często wyposażone w wygodne systemy organizacji wewnętrznej, dzięki którym stają się one jeszcze bardziej pakowne i perfekcyjnie uporządkowane. A do tego ich otwieranie odbywa się wyjątkowo delikatnie i cicho nawet, gdy są mocno obciążone.
        – Wygoda użytkowników stała się jednym z najważniejszych wyznaczników standardów współczesnych mebli kuchennych. Trudno się zatem dziwić, że chętniej wybierają szuflady, które dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają nieograniczony dostęp do wszystkich przechowywanych w nich produktów – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Dzięki nowoczesnym prowadnicom szuflady są tak samo wytrzymałe jak półki w tradycyjnych szafkach, a w przeciwieństwie do nich nie wymagają uciążliwego schylania się, aby znaleźć produkt znajdujący się w ich głębi.

W kuchniach, a zdarza się to coraz częściej, szuflady przejmują również funkcję spiżarni. Można wówczas zoptymalizować ich pakowność, dostosowując wysokość szuflady do jej zawartości.
         – To bardzo skuteczne rozwiązanie pozwalające jeszcze efektywniej wykorzystać moduły mebli – wyjaśnia projektantka. – Zamiast uniwersalnych szafek lub szuflad w standardowym rozmiarze możemy wprowadzić pakiet szuflad o różnej wysokości, bo przecież przechowujemy w nich produkty, które mają inną wysokość. Użytkownik ma możliwość samodzielnego wyboru optymalnego dla siebie układu szuflad.

A to jeszcze nie wszystko, bowiem szuflady doskonale poradziły sobie nawet z takim wyzwaniem, jakim jest szafka narożna.
– Problem tej mało funkcjonalnej strefy kuchennej rozwiążą specjalnie zaprojektowane szuflady, które idealnie wkomponują się w przestrzeń narożną, pozwalając wykorzystać cały jej potencjał – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. – Podobnie, jak w przypadku szuflad umiejscowionych w innych miejscach zabudowy, po ich otwarciu mamy pełen dostęp do zawartości.   

Zapraszamy

ADRES
ul. Boczna 1
62-020 Swarzędz

tel. 605 212 999
biuro@mebler.pl